Дія активних компонентів |
Хвощ польовий (трава)
Хвощ є джерелом солей кремнію. Мікроелемент входить до складу колагенових волокон, а отже, відповідає за пружність шкіри та еластичність сполучної тканини сухожиль, хрящів, судин, серцевих клапанів і шлункових сфінктерів. Це покращує стан при артриті, артрозі, варикозі, підвищеному тиску, печії та рефлюксі. Достатня кількість кремнію полегшує рух, збільшує його амплітуду, знижену через вікові зміни й травми. Кремній є основним компонентом нігтьової пластини, а також зміцнює волосся й захищає його від випадіння. Мікроелемент важливий для мінералізації кісток і засвоєння кальцію. Рослинні алкалоїди та стероїди хвощу регулюють водно-сольовий баланс, чим корисні при набряках і запальних процесах у суглобах. Кальцій (цитрат з морських молюсків і бісгліцинат)
В організмі дорослої здорової людини знаходиться понад 1 кг кальцію. Він регулює м’язові скорочення й перистальтику, згортання крові, синтез нейромедіаторів і гормонів. Його нестача — причина запорів, судом, аритмій, тремору, надлишкових крововтрат. Речовина стимулює симпатичну нервову систему, підвищуючи вироблення адреналіну, знімаючи набряклість і свербіж при алергічних реакціях. Кальцій — важливий елемент для підтримки лужного середовища крові. Такий рН захищає від розвитку інфекційних хвороб. 99% мікроелемента знаходиться в кістках і зубах у вигляді кристалів гідроксиапатиту й відповідає за їхню міцність. Обов’язкове надходження кальцію потрібно при загоєнні переломів, остеопорозі, вагітності, менопаузі, активному зростанні та зміні молочних зубів. У О.К. мікроелемент знаходиться у формі цитрату, що має найкращий рівень всмоктування та засвоюється лише у необхідній організму кількості. Надлишок сполуки виводиться, захоплюючи вторинні жовчні кислоти з кишечника, що позитивно позначається на рівні холестерину й знижує імовірність раку товстої кишки. Магній (бісгліцинат)
Мікроелемент в організмі присутній у кістках, м’язах, мозку. Він здатний регулювати біохімічні процеси у клітинах: вироблення енергії, реплікацію ДНК, засвоєння вітамінів. Впливає на проникність клітинних мембран, тому від нього залежить витривалість рухового апарату, ріст м’язової тканини, регенерація пошкоджень. Магній є необхідним антагоністом кальцію. У парі з ним регулює тиск, роботу серця, скорочення м’язів, збудження й гальмування нервової системи, надаючи розслаблювальний і заспокійливий ефект. Магній регулює правильне засвоєння кальцію, перешкоджаючи його надмірному накопиченню всередині клітин. Цинк (бісгліцинат)
Життєво необхідний елемент, найбільше зосереджений у м’язах. Він виводить молочну кислоту, знижуючи крепатуру. Зупиняє розпад тестостерону та регулює синтез білка, що збільшує м’язову масу. Згідно з дослідженнями, мікроелемент скорочує перебіг запальних процесів, зокрема при артриті й ревматизмі, шляхом активізації макрофагів і кілерів, а також пригнічення вироблення медіаторів запалення. Збагачення організму цинком знижує біль і набряки, полегшує рух. Вплив на білковий обмін корисний і для очей, тому що запобігає денатурації білків кришталика й розвитку катаракти. Елемент регулює поділ клітин, чим прискорює ріст нігтів та волосся. Попереджає облисіння й ламкість нігтьової пластини. Склад доповнюють пророщені зерна злакових культур (вівса, пшениці, кукурудзи). Вони є джерелом білків, амінокислот, вітамінів, мікроелементів, ферментів, фітогормонів і простих вуглеводів у біологічно активних та легкодоступних формах, які допомагають налагодити процеси обміну речовин і покращують засвоєння інших компонентів. |